تلفن تماس : 03500004444

کاشی های چهل تکه

تاریخ انتشار : 1397/06/26

طرح های چهل تکه به عنوان تزیینات قدیمی رایج در طراحی های امروزی، فضای داخلی را به شکلی متفاوت طراحی می کنند. این طرح ها گاهی در رنگ های خنثی و ملایم، صرفا برای ایجاد بافتی متفاوت در دکوراسیونی مدرن به کار می روند و فضای داخلی را از حالت یکنواختی بیرون می آورند.
کاشی های چهل تکه را می توان در طراحی دیوارها و کف خانه های مدرن به کار برد. این نوع کاشی خوش آب و رنگ، محیطی کلاسیک- مدرن در خانه پدید خواهد آورد که بی شباهت به یک تابلوی نقاشی حرفه ای نیست. کاشی های چهل تکه برای هر اتاقی مناسب و زیبا هستند.
یکی از مزیت های به کار بردن کاشی های چهل تکه، خرید هر کاشی به صورت مجزا است. یعنی اجباری برای خرید تعداد معینی از یک نوع کاشی وجود ندارد. انتخاب می تواند به صورت کاملا جداگانه، متفاوت و به تعداد دلخواه باشد. تلفیق کاشی ها، انتخاب رنگ بندی و الگوی چیدمان آن ها بر عهده ی هر فرد است.

هر قطعه سفالی (کاشی چهل تکه) منحصر به فرد است. این قطعات در کارگاه و با دست تهیه می شوند و برای تزیین سطح آن از لعاب رنگی مرغوب استفاده می شود. ترکیب رنگ ها اثری خارق العاده بر ذهن انسان دارد.
کاشی‌های نقش‌دار با سبک‌های سنتی و غیرسنتی از جنس چینی، سفالی، سیمانی و … موجود هستند و حتی هر فردی می‌تواند چند عدد کاشی ساده را نقاشی کرده یا طرح‌هایی به آن‌ها بچسباند.

کاشی چهل تکه در کف
طرح چهل تکه برای کفپوش خیلی جلب توجه می‌کند و البته بسیار جسورانه است، به‌خصوص برای منزل، زیرا فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهد. ولی از زیبایی آن نمی‌توان گذشت، پس سعی کنید آن را برای فضاهایی مانند حمام، آشپزخانه، و یا راهرو استفاده کنید.

کاشی چهل تکه در حمام
استفاده از کاشی‌کاری چهل تکه در حمام نیز روش مناسبی است. برای این کار می توان از رنگ‌های شاد با نقش‌های متفاوت استفاده کرد. البته انتخاب کاشی‌هایی با پالت رنگ محدود به سفید، سبز و یا هر رنگ دیگری نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

کاشی چهل تکه در آشپزخانه
کاشی های چهل تکه به خصوص در فضای بین کابینت ها در آشپزخانه جلوه زیبایی به آن می دهند. روش دیگر استفاده از کاشی هایی با چیدمانی غیر معمول در آشپزخانه است که به آشپزخانه ی سفید، رنگ زندگی می بخشند.
کاشی های ترکیبی
این کاشی ها به راحتی با هر سبکی ترکیب می شوند. در مورد این سبک از کاشی کاری، می توان تنها از یک رنگ استفاده کرد و الگوهای مختلف را با هم ترکیب کرد و یا اینکه از یک الگوی خاص در رنگ های متفاوت استفاده نمود.

همکاران ما

یماک
لوتوس
آریا نوین جوش
سرو
ماسو
کلت
کلت
سلام  پاوه